Rozpoczęły się pierwsze szczepienia przeciwko COVID-19 w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 1 im. F. Chopina w Rzeszowie

• 2020-12-31

W dniu dzisiejszym 40 pracowników Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie zostało zaszczepionych przeciwko COVID-19. Wśród osób, które przyjęły pierwsze szczepionki przeciwko COVID-19 znaleźli się zarówno pracownicy medyczni jak i niemedyczni,  lekarze, pielęgniarki, technicy, laboranci, pracownicy administracji. Jutro planujemy zaszczepić kolejne 50 osób.

Pierwsza dostawa szczepionek trafiła do Szpitala 30 grudnia br., tuż po godzinie 11. Zawierała dokładnie 30 fiolek, czyli 150 dawek. Kolejne partie będą sukcesywnie zamawiane.

Szczepionka przeciwko Covid-19 budzi spore zainteresowanie wśród pracowników Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 im. F. Chopina w Rzeszowie Szpitala. Chęć zaszczepienia zgłosiło do tej ponad 1400 pracowników i ciągle spływają nowe zgłoszenia. Ponadto jako „szpital węzłowy” przyjmujemy zgłoszenia od placówek zewnętrznych będących w tzw. grupie "O".

Szczepienie jest dobrowolne, nie mniej jednak zachęcamy wszystkich, zarówno pracowników Szpitala, jak i podmioty zewnętrzne do przyjęcia szczepionki, bowiem jest to jedyne rozsądne wyjście z tej trudnej sytuacji w jakiej przyszło nam żyć i pracować oraz realna szansa na przerwanie pandemii.

Dbajmy o zdrowie i życie swoje, naszych najbliższych oraz innych ludzi !