4 lutego: Światowy Dzień Walki z Rakiem

• 2021-02-04
Dziś, 4 lutego br. obchodzimy po raz 31. Światowy Dzień Walki z Rakiem. Jest to święto, które zostało ustanowione w 2000 roku na Światowym Szczycie Walki z Rakiem w Paryżu. Z tej okazji chcemy zwrócić Państwa uwagę na to, jak ważna w zapobieganiu chorobom nowotworowym jest profilaktyka.

Dzisiaj głównym powodem dużej liczby chorych, którzy umierają na raka, jest zbyt późne wykrycie choroby. Badania profilaktyczne pozwalają wcześnie wykryć nowotwór i dają pacjentom szanse na wyleczenie. Skuteczna terapia zależy przede wszystkim od tego, jak wcześnie uda się wykryć nowotwór złośliwy i rozpocząć leczenie.

Dlatego apelujemy do Państwa o wykonywanie badań profilaktycznych. Nie lekceważmy nawet najbardziej subiektywnych objawów pogorszenia stanu zdrowia i konsultujmy to z lekarzem!

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami zawartymi w poniższym linku:

źródło: własne/Ministerstwo Zdrowia