Biała sobota w zakresie Profilaktyki Nowotworów Gruczołu Krokowego

• 2021-06-04
„Biała sobota” w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 1
im. F. Chopina w  Rzeszowie

Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie w ramach obchodzonych w naszym kraju w dniach od 04 do 24 czerwca br, Dni Walki z Rakiem, zaprasza  12 czerwca 2021 r. w godz. od 10:00 do 14:00  na „Białą sobotę” w zakresie Profilaktyki Nowotworów Gruczołu Krokowego.

W ramach akcji w Podkarpackim Centrum Leczenia Raka Gruczołu Krokowego i Podkarpackim Centrum Chirurgii Robotycznej będzie można skorzystać z  konsultacji lekarzy specjalistów w zakresie profilaktyki nowotworu gruczołu krokowego. Pacjenci będą mieli możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania, związane z nieprawidłowymi wynikami lub dolegliwościami dotyczącymi prostaty. Konsultacje skierowane są w szczególności do Panów  po 45. roku życia, u których w rodzinie występowały choroby nowotworowe, mają podwyższone wyniki badań PSA, oraz do tych, u których występują trudności lub ból podczas oddawania moczu, konieczne są częste wizyty w toalecie.

Zachęcam Panów do skorzystania z możliwości przebadania się i rozwiania wszelkich obaw i wątpliwości. Szybkie wykrycie problemów z prostatą, pozwala na szybszą reakcję medyczną, a badania profilaktyczne są jednym z najważniejszych elementów w walce z rakiem.

Na badanie w ramach akcji „Białej soboty” nie jest potrzebne skierowanie, jak również nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.

Akcja będzie realizowana w  Zespole Poradni Specjalistycznych Klinicznego Szpitala  Wojewódzkiego Nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie; budynek „F”.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo TVP Rzeszów - LINK