Warsztaty z wykorzystania robota da Vinci dla kobiet

• 2022-06-24

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 2 PUM w Szczecinie trwają warsztaty dla ginekolożek i specjalizantek ginekologii w zakresie wykorzystania robota da Vinci. Uczestniczy w nich 6 kobiet, w tym lek. Anna Bogaczyk, spec. ginekologii i położnictwa z Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

Warsztaty są drugimi z cyklu szkoleń chirurgii robotycznej organizowanych przez Fundację Kobiety w Chirurgii.

Uczestniczki warsztatów obserwacją na żywo operacje wykonywane w asyście systemu chirurgii robotycznej da Vinci; poznają specyfikację, wyzwania i korzyści zabiegów wykonywanych tą metodą; zespoły operujące prezentują techniczne możliwości robota, a także biorą udział w praktycznych ćwiczeniach przy konsoli, wyrabiających koordynację wzrokowo-ruchową.