Inwestycje w Podkarpackim Centrum Chorób Płuc

• 2020-01-16
Trwają inwestycje związane z rozbudową Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie. 15 stycznia br. Odbyło się kolejne spotkanie mające na celu podsumowanie będącego na zaawansowanym poziomie pierwszego etapu inwestycji, a także ustalenie warunków realizacji kolejnych etapów inwestycyjnych.

Trwająca rozbudowa Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc, zlokalizowanego przy ul. Rycerskiej w Rzeszowie pochłonie blisko 50 mln zł przy zaangażowaniu środków pochodzących z unijnego dofinansowania. W ramach tego przedsięwzięcia powstanie nowy, czteropiętrowy budynek, który pomieści zakład patomorfologii a także część klinik, których warunki wymagają zdecydowanego  polepszenia warunków lokalowych. I tak zostanie przeniesiona m. in. Klinika Gruźlicy i Chorób Płuc znajdująca się obecnie w wysłużonym budynku, będącym niegdyś pałacem Jędrzejowiczów.  Piętra nowego budynku zostaną zagospodarowane również na rzecz oddziałów takich jak: Klinika Pulmonologii Chemioterapii oraz Klinika Chirurgii Klatki Piersiowej Dzięki realizowanej inwestycji będzie możliwość utworzenia również Kliniki Rehabilitacji Pulmonologicznej.

Rozbudowa szpitala ułatwi dostęp chorych do świadczeń w zakresie leczenia chorób układu oddechowego, z uwzględnieniem chorób cywilizacyjnych, które niesie ze sobą XXI wiek: nowotworów, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, chorób alergicznych czy śródmiąższowych. Inwestycja o której mowa, to także większe możliwości rozwoju diagnostyki i leczenia.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu: „Profilaktyka, diagnostyka i kompleksowe leczenie chorób układu oddechowego z chirurgicznym i chemicznym leczeniem nowotworów klatki piersiowej na oddziałach klinicznych oraz rehabilitacją” realizowanego w ramach RPO WP na lata 2014 - 2020.