Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia

• 2022-04-07
To święto, w którego trakcie w sposób szczególny zwracamy uwagę na problemy zdrowotne społeczeństw na całym świecie. To także dzień wszystkich tych, którzy za swoje powołanie uznali niesienie pomocy drugiemu człowiekowi w trudnym czasie choroby.

Szansa dla chorych na raka piersi

• 2022-04-04
Liczba zachorowań i zgonów spowodowanych rakiem piersi jest w Polsce rekordowo wysoka. Niedawno ten typ nowotworu wykrywano u 16–17 tys. kobiet rocznie, w 2020 roku taką diagnozę usłyszało niemal 25 tys. Polek, a blisko 9 tys. z nich zmarło.

Zasady odwiedzania pacjentów hospitalizowanych

• 2022-04-01
Zasady odwiedzania pacjentów hospitalizowanych w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

Ruszyły badania genetyczne pacjentów chorych na nowotwory krwi

• 2022-03-29
Na początku marca b.r. pozwolenie na wykonywanie badań diagnostycznych otrzymała nowoutworzona Pracownia Biologii Molekularnej Kliniki Hematologii (KSW).

Wsparcie dla uchodźców z Ukrainy

• 2022-03-22
Pierwsi pacjenci onkologiczni z Ukrainy trafiają do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie (KSW). Tutaj mają szanse na odpowiednie leczenie.
1  «««  3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11  »»»  57