Obrazek w tle dla Prof. Tomasz Kluz przewodniczącym Zespołu Ekspertów Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie

Prof. Tomasz Kluz przewodniczącym Zespołu Ekspertów Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie

29 maja 2026

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Kluz, kierownik Kliniki Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Położnictwa w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie został powołany przez Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie na przewodniczącego Zespołu Ekspertów opiniującego jednostki organizacyjne ubiegające się o akredytację do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego oraz staży kierunkowych w dziedzinie ginekologii onkologicznej.

CMKP to centralna instytucja zajmująca się kształceniem podyplomowym lekarzy w Polsce, w tym organizacją procesu specjalizacji oraz egzaminów specjalizacyjnych. Zespoły ekspertów działające przy CMKP weryfikują, czy ośrodki szkolące lekarzy spełniają wymagane kryteria i zapewniają odpowiedni poziom przygotowania specjalistycznego.

Zadaniem zespołu jest opiniowanie i weryfikacja ośrodków, które ubiegają się o akredytację do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego oraz staży kierunkowych w zakresie ginekologii onkologicznej. Sprawdzamy, czy spełniają one odpowiednie kryteria i czy rzeczywiście mogą zapewnić właściwy poziom szkolenia lekarzy. To dla mnie duże wyróżnienie, zwłaszcza że przewodniczącym został ktoś spoza ośrodka warszawskiego, i jednocześnie wyróżnienie dla wspaniałego zespołu kliniki oraz całego szpitala – mówi prof. Tomasz Kluz.

Akt powołania został wydany 25 marca 2026 roku w Warszawie.

Informacje o cookies

Strona zawiera pliki “cookies”. Więcej informacji na temat polityki plików „cookies” znajdziesz tutaj.