Obrazek w tle dla Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii

• Kadra

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc prowadzi:

• całodobowe leczenie w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii,
  • diagnostykę i opiekę stacjonarną nad pacjentami w stanie zagrożenia życia, wymagającymi intensywnej terapii,
  • kwalifikacje do znieczulenia i bezpieczne znieczulenie pacjentów do zabiegów w obrębie klatki piersiowej oraz dotkliwych dla pacjentów badań diagnostycznych i procedur leczniczych,
  • konsultacje i interwencje w sytuacjach zagrożenia życia.

Oddział dysponuje 3 stanowiskami intensywnego nadzoru, wyposażonymi w sprzęt monitorujący i wspomagający oddychanie, w tym 1 stanowisko spełniające wymogi zwiększonego reżimu sanitarnego. Mamy możliwość prowadzenia 1-stanowiskowej, ciągłej terapii nerkozastępczej. Zapewniamy pacjentom całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską na najwyższym poziomie z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu.

lek. Bożena Nowak - zdjęcie
Zastępca Kierownika Oddziału