- Informacje
- Kadra
Klinika Radioterapii liczy 42 łóżka i 16 sal chorych. 8 sal (dwu – i czteroosobowe) wyposażone są w pełny węzeł sanitarny.
Zespół tworzy: 8 lekarzy specjalistów i 1 lekarz rezydent, pielęgniarki, dietetyk, psycholog, fizjoterapeuta i logopeda.
Pacjenci napromieniani są w Klinice Radioterapii z wykorzystaniem najnowszych technik napromieniania.
W Klinice Radioterapii prowadzone jest leczenie osób chorych na wszelkiego rodzaju nowotwory złośliwe ze szczególnym uwzględnieniem nowotworów złośliwych rejonu głowy i szyi, płuc i prostaty.
Ważnym elementem działalności Kliniki jest leczenie objawów ubocznych i powikłań po leczeniu napromienianiem.
Dbamy także o odpowiednie żywienie i dietę w trakcie leczenia choroby nowotworowej. Stosujemy pod fachowym nadzorem dietetyka również odżywianie dojelitowe przez gastrostomię odżywczą (PEG) oraz w razie potrzeby odżywianie pozajelitowe. Pozwala to ograniczyć przykre uboczne skutki leczenia i poprawia komfort życia naszych pacjentów. Warto pamiętać, że właściwe odżywianie wpływa przede wszystkim na lepsze rokowanie.
Pacjenci Kliniki i ich rodziny objęci są opieką przez psychologa onkologicznego, który uczy, jak skutecznie radzić sobie z chorobą, pomaga odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Wsparcie psychologia w chorobie jest stałym elementem terapii naszych pacjentów.
Pacjenci po operacjach resekcyjno – rekonstrukcyjnych obejmujących rejon głowy i szyi, objęci są opieką przez wysoko wykwalifikowanego logopedę (ze specjalnością surdologopeda, neurologopeda). Uczą się prawidłowego oddychania, połykania śliny, pokarmów i mówienia. Terapia jest dobierana indywidualnie do pacjenta Pozwala to na późniejsze bezproblemowe funkcjonowanie w otoczeniu
Rehabilitacja onkologiczna w Klinice Radioterapii – Fizjoterapeuta również towarzyszy naszym pacjentom przez cały okres leczenia. Rodzaje ćwiczeń rehabilitacyjnych dopasowuje się indywidualnie i są one ściśle związane z rodzajem i umiejscowieniem danego nowotworu, stadium choroby oraz zastosowanego leczenia.