Obrazek w tle dla 300 milionów złotych dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie

13 października 2023

300 000 000 zł z Funduszu Medycznego otrzymał Uniwersytecki Szpital Kliniczny im Fryderyka Chopina w Rzeszowie. Są to środki na realizację projektu „Rozbudowa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie w zakresie onkologii” w Świlczy. Pieniądze pochodzą z rozstrzygniętego przez Ministerstwo Zdrowia konkursu w ramach środków z Funduszu Medycznego.

– Wielka chwila dla Uniwersytetu Rzeszowskiego i całego regionu, powiedział prof. dr hab. Sylwester Czopek, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego. – Szpital Uniwersytecki wymarzyliśmy sobie kilka lat temu, minęło trochę czasu zanim zdążyliśmy wypracować platformę współpracy tego co dzisiaj artykułujemy jako nasz Szpital Uniwersytecki. Cieszmy się, że mamy pierwszą transzę wielkiej inwestycji, która na pewno będzie służyła pacjentom poprzez jakość leczenia, ale jednocześnie będzie służyła badaniom naukowym w zakresie medycyny i kształceniu studentów.

Beneficjentami konkursu zostały dwie placówki medyczne na Podkarpaciu: Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie oraz Szpital Specjalistyczny w Brzozowie.

ŹRÓDŁO: https://www.ur.edu.pl/pl/uniwersytet/aktualnosci/szpital-uniwersytecki-ktorego-ogranem-prowadzacym-jest-uniwersytet-rzeszowski-otrzyma-300-mln-zl-z-funduszu-medycznego