Obrazek w tle dla Kiedy zastąpią nas roboty?

Kiedy zastąpią nas roboty?

31 sierpnia 2023

– Sądzę, że na ten moment i przy obecnym stanie wiedzy, żaden robot czy aplikacja nie zastąpi pracy chirurga. Na każdym etapie człowiek jest tu najważniejszym ogniwem. Rzeczywiście, robot chirurgiczny – da Vinci, który jest w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie, w rękach wykwalifikowanego operatora jest narzędziem innowacyjnym. Takie narzędzia zapewniają efektywniejsze leczenie pacjentów, powiedział dr n. med. Janusz Ławiński, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie podczas panelu dyskusyjnego „Kiedy zastąpią nas roboty?”

Panel dyskusyjny odbył się w ramach polsko-węgierskiego Uniwersytetu Letniego Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka na Zamku w Krasiczynie. Wzięli w nim udział również: Remigiusz Kopoczek, wiceprezes ds. badawczych Sieci Badawczej Łukasiewicz) oraz Gergely Mohay, dyrektor departamentu w Ministerstwie Kultury i Innowacji Węgier.

Dodajmy, że głównym zadaniem Instytutu jest rozwijanie wzajemnej współpracy naukowej, oświatowej, kulturalnej oraz pielęgnowanie polsko- węgierskich tradycji i dziedzictwa kulturowego.