Obrazek w tle dla Prof. Katarzyna Styczkiewicz w strukturach Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

16 października 2023

Dr hab. n. med. Katarzyna Styczkiewicz (prof. UR) z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie (USK w Rzeszowie), weszła w skład Zarządu Głównego Sekcji KardioOnkologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (PTK). Nowo wybrana sekretarz jest obecnie jedynym reprezentantem województwa podkarpackiego w strukturach Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego – największej organizacji naukowej zrzeszającej kardiologów w Polsce.

To dla mnie duże wyróżnienie z uwagi na możliwość wspólnej pracy i podejmowania decyzji w gronie najlepszych kardioonkologów w Polsce, powiedziała prof. Katarzyna Styczkiewicz, podczas niedawno zakończonego zjazdu PTK w Poznaniu.

Prof. Styczkiewicz, podczas zjazdu odebrała również nagrodę za wkład w budowanie pozycji głównego czasopisma kardiologicznego w naszym kraju Kardiologii Polskiej.

W tym samym czasie w Madrycie w Hiszpanii, odbył się Global Cardio Oncology Summit, największy i zarazem najbardziej prestiżowy kongres dotyczący kardioonkologii, gdzie Mateusz Iwański, student VI roku kierunku lekarskiego UR, zaprezentował pracę będącą efektem wielomiesięcznych badań nowopowstałego Studenckiego Koła KardioOnkologii: „Częstość występowania hipotonii ortostatycznej u pacjentów z nowotworami”. Badanie było realizowane pod okiem prof. Styczkiewicz, między innymi w Podkarpackim Centrum Onkologii w USK w Rzeszowie. Efektem tej pracy, jest również I miejsce w Konkursie Młodych Naukowców dla Mateusza Iwańskiego, podczas niedawno zakończonej 13 Krakowskiej Konferencji Onkologicznej.

Dodajmy, że kardioonkologia jest nową gałęzią medycyny o bardzo dynamicznym obecnie rozwoju z uwagi na dużą częstość współwystępowania chorób układu krążenia i nowotworów oraz rosnącą liczbę powikłań kardiologicznych stosowanych terapii onkologicznych. Zainteresowanych zapraszamy na pierwsze zebranie Koła Studenckiego KardioOnkologii, które będzie miało miejsce 20.10.2023 r., o godz. 18.00, w sali 020 budynku G4 Uniwersytetu Rzeszowskiego, ul. Warzywna 1A, Rzeszów.