Obrazek w tle dla Radio VIA: Takie wydarzenia jak Biała sobota mają ogromne znaczenie

Radio VIA: Takie wydarzenia jak Biała sobota mają ogromne znaczenie

14 lutego 2024

– By zwiększyć wykrywalność nowotworów potrzeba zmiany świadomości pacjentów w zakresie profilaktyki. Stąd takie wydarzenia jak Biała sobota, mają ogromne znaczenie, mówi gość poranka Radio Via, dr n. med. Janusz Ławiński, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie (USK w Rzeszowie).

Obecnie ośrodki dysponują nowoczesnymi metodami leczenia i odpowiednim sprzętem. 422 operacje w asyście robota chirurgicznego da Vinci zostały przeprowadzone w 2023 roku w USK w Rzeszowie. Ponad połowę zabiegów, bo 266 wykonali urolodzy, 133 – ginekolodzy i 23 – chirurdzy onkologiczni. Rzeszów plasuje się w ścisłej krajowej czołówce pod względem wykonanych operacji.

Dodajmy, że zakończyliśmy rejestrację na Białą Sobotę. Dziękujemy za ogromne zainteresowanie i zapraszamy wszystkie zarejestrowane osoby na badania profilaktyczne, które odbędą się 17.02.2024 roku, w godzinach od 09:00 do 13:00, w Podkarpackim Centrum Onkologii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

Źródło: Radio VIA – https://radiovia.com.pl/aktualnosci/dr-n-med-janusz-lawinski-o-zachorowalnosci-na-nowotwory-w-regionie